Parfémy

Parfém je obecné označení směsi esenciálních olejů a dalších aromatických látek. Má za úkol vydávat specifickou a příjemnou vůni. Jeho užitím lze u lidí vyvolávat různé pocity a touhy či podtrhnout módní charakter nositele.

 

Každý parfém by měl kvalitou odpovídat kvalitě svého výrobce. Tímto mottem jsme se řídili od samého začátku a během šestnácti let v naší výrobě jsme byli schopni vytvořit ten správný technologický postup a vyvinuli jsme tak vlastní know-how, které nás dovedlo k úspěchu. Díky unikátního know-how jsme schopni dodávat našim zákazníkům výrobky, jejichž prémiovou kvalitu můžeme s čistým svědomím garantovat.

 

Na trzích jsou nabízeny parfémy, které ve většině případů obsahují 18-20% vonných esencí. My jsme si kvalitu našich parfémů vzali k srdci a zpracováním vonných látek vysoké kvality z Francie a Blízkého východu jsme byli schopni dosáhnout výsledku obsahu 26% vonných esencí a tím tak dostáli svého cíle.

Dělení parfémů

Parfémy jsou složeny průměrně z 20–30% koncentrované vonné esence rozpuštěné v 90–95% alkoholu. Jsou rozděleny do 4 skupin podle obsahu vonné kompozice v lihu

 

Parfémový koncentrát

Parfém

Parfémovaná voda (Eau de parfum)

Kolínská voda (Eau de cologne)

20-40% vonných esencí

16-30% vonných esencí

8-15% vonných esencí

3-7% vonných esencí

Složení

Parfém se skládá ze 3 částí, podle toho, jak se vůně uvolňují

Hlava (vysoké tóny) je to první, co je po aplikaci ucítěno. Právě hlava parfému utváří první dojem, a proto je na ni kladen velký důraz. Definuje se jako směs svěžích, silných a výrazných vůní. Doba trvání hlavy se pohybuje u některých během okolo 15 minut, ale může to být také pouhých pár sekund.

 

Srdce (střední tóny) začínají naplno vynikat po odeznění hlavy. Představuje podstatnou část parfému, což je základní vůně umocněná bázovými tóny. Střední aromatické látky, jež určují charakter parfému jsou často popisovány jako kulaté, ucelené vůně. Voní několik hodin (2–3 hodiny).

 

Základ (nízké tóny) je nejtrvanlivější a nejtěžší součást parfému, které prchají velmi pozvolna a   jejich význam spočívá v tom, že fixují a zpomalují rychlost vypařování středních a nízkých tónů. U běžných parfémů doba trvání bývá několik hodin, avšak u prémiových parfémů působí až desítky hodin.

Kvalitní parfémy se sestavují tak, aby ve všech fázích rozvíjení vůně byl zajištěn harmonický a stálý průběh.

Kromě vytvoření parfému prémiové kvality s využitím vlastních návrhů má zákazník možnost využít i již námi vytvořených receptur s přidáním loga své privátní značky.

 

Dále dle přání klienta zajistíme kompletaci výrobku, tedy od výběru a následného plnění vybraných flakonů zvoleným typem parfému, celkového designu, balení a tím tak vytvoříme jedinečný produkt připravený k odeslání.

 

Našim cílem je udělat vše, abychom dosáhli dlouhodobé spolupráce, kde spokojenost je vždy na obou stranách.

Výroba:

David Sobek

E-mail: sobek@mkparfem.cz

Tel.: +420 608 140 421

ul. Frýdecká 2065 Český Těšín,  737 01

005.png